Przyrząd do pomiaru chropowatości Waveline w10

Jeśli planujesz zakup przyrządu do pomiaru chropowatości powierzchni, należy rozważyć wiele czynników, od których zależy konkretna specyfikacja produktu. Warto wziąć pod uwagę asortyment znanego i cenionego producenta urządzeń do pomiarów o najwyższej dokładności, czyli niemieckiej marki Jenoptik, której początki działalności sięgają końca XIX wieku. Firma Jenoptik specjalizuje się przede wszystkim w produkcji urządzeń do pomiarów nierówności powierzchni 2D i 3D, konturu, odchyłek kształtu oraz cech geometrycznych elementów obrotowo-symetrycznych, jednak ich oferta jest znacznie szersza. Aby wybór nie był aż tak trudny, jak się wydaje, w niniejszym artykule przedstawimy pokrótce przyrząd do mierzenia chropowatości Waveline W10.
Zapytaj o produkt

Przyrząd do mierzenia chropowatości Waveline W10 - charakterystyka

Urządzenie Wavelina W10 marki Jenoptik służy przede wszystkim do szybkiej i dokładnej kontroli parametrów chropowatości bezpośrednio na linii produkcyjnej oraz w laboratoriach kontroli jakości. Waveline W10 uważa się za następcę modelu T1000, który był jednym z najpopularniejszych przenośnych profilometrów w kraju. W skład przyrządu wchodzą: mobilna głowica pomiarowa, jednostka oceny parametrów, drukarka i stacja dokująca. Model Waveline W10 należy do najnowszej generacji urządzeń do mierzenia chropowatości, posiada wbudowany wzorzec chropowatości i pozwala na obracanie sondy względem głowicy pomiarowej pod kątem 90 st., co umożliwia pomiar w rowkach. Urządzenie wyposażone jest również w kolorowy wyświetlacz dotykowy, który wskazuje do 25 parametrów pomiarowych wraz z oceną tolerancji. Co więcej, ten produkt pozwala na użycie szerokiej gamy sond pomiarowych, nie wymaga justowania i doskonale sprawdza się w przypadku hali produkcyjnej. Przyrząd do pomiaru chropowatości Waveline W10 pozwala również na ewentualne zamontowanie innego statywu, który umożliwia obrót głowicy o 180 stopni. Dane zmierzone przez Waveline W10 można przesyłać do oprogramowania EVOVIS mobile. Jeśli chodzi o skład całego zestawu, możemy wymienić takie elementy jak: jednostka oceny parametrów, mobilna głowica pomiarowa LV17, sonda pomiarowa T1E, kabel zasilający, kabel USB, certyfikat kalibracji, walizka, instrukcja obsługi, opcjonalnie statyw HS300 – obrót +/- 180°, wysokość 300 mm. Oprogramowanie EVOVIS umożliwia sterowanie przyrządem do mierzenia chropowatości powierzchni, a jego struktura jest bardzo przejrzysta. Ponadto umożliwia ono również tworzenie indywidualnych planów pomiaru oraz import i przetwarzanie profili i parametrów, pomaga w wyborze odpowiednich warunków pomiarowych, archiwizuje dokumenty pomiarowe, a także obsługuje wszystkie powszechnie stosowane parametry nierówności.

Urządzenie do pomiaru chropowatości Waveline W10 Jenoptik - oferta

Wybór urządzenia do pomiaru chropowatości powierzchni tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych potrzeb i tego, jakie właściwości są dla nas istotne. Z całą pewnością można stwierdzić, że model Waveline W10 to produkt wysokiej jakości, który sprawdzi się także na hali produkcyjnej. Warto dodać, że oprogramowanie urządzenia aktualizuje się automatycznie i jest w języku polskim. Zachęcamy do zapoznania się z parametrami urządzenia Waveline W10.

 Adres

ul. Poznańska 104, Skórzewo, 60-185 Poznań

Godziny pracy

Od poniedziałku do piątku: 8 - 16